Kategória: Külsőnk egészsége

Növényekkel az egészséges hajért

Szeretnéd, hogy hajad ne zsírosodjon gyorsan? Felszámolnád a korpát? Csökkentenéd a hajhullást? Esetleg gyorsítanád a hajad növekedését? Jó lenne, ha nem lenne száraz, és nem töredezne? Kondicionálnád egészségének megóvása érdekében?
Ha szereted a természetes megoldásokat próbára tenni, akkor jó helyen jársz! Nézzük, melyek azok a növények, amik a panaszaidra megoldást jelenthetnek!


Alma: almaecetes hajöblögetésként alkalmazva hajunk könnyen kezelhető, fényes és puha lesz. Korpa ellen is hatásos, mivel alfa hidroxisavat tartalmaz, aminek enyhe hámlasztó hatása van. Minden hajmosás után öblítsük le almaecetes vízzel a hajunkat (1/4 csésze almaecet+3/4 l víz), amíg a korpa el nem múlik.
Érdemes fogyasztani magát az almát is, mert sok polifenolt tartalmaz, ami a hajhullás ellen veszi fel a harcot. Héjával együtt fogyaszd, mivel az értékes tápanyagok java része az alma héja alatt találhatók.

Aloe vera: táplálja és kondicionálja a hajat és a fejbőrt. Alkalmazd fejbőrmasszázsként, majd hagyd rajta ezután 40 percig, végül mosd le. Használhatod erre a célra a leveléből frissen kinyert gélt, illetve a minél több aloe verát tartalmazó természetes kozmetikumokat.

Bojtorján: zsíros és korpás hajra. Normalizálja a fejbőr faggyúműködését. Csökkenti a hajhullást. Gyökerét szárítják. Alkalmazható bojtorján-tartalmú hajkészítmények, kivonatok formájában és forrázatot is főzhetünk a gyökeréből.

Borsmenta: hűsíti a fejbőrt, serkenti a vérkeringését, ami által javul a fejbőr oxigénellátása, és a hatóanyagok is gyorsabban jutnak el a hajba. Leveléből forrázatot késztünk.

Búzacsíra: védi, regenerálja, fiatalítja a hajat, akárcsak a szójacsíra. Használható olaj, esszencia és étrend kiegészítő formájában is.

Citromfű: kondicionálja a hajat, fényessé teszi és megpuhítja. Zsíros hajra is ajánlják. Leveléből forrázat készítünk.

Csalán: a csalános hajöblögető ajánlott zsíros és korpás hajra is. Hajhullás kezelésére is hatásos, mindezek mellett ápolja és megerősíti a hajkoronát. Levelét használják gyógyászati célokra, általában forrázatként vagy csalánt tartalmazó termékekként.

Gingko biloba (páfrányfenyő): vérkeringést serkentő hatása van, ami hozzájárul a sejtek hatékony oxigénfelvételéhez. Mivel a fejbőr vérellátása fokozódik, így erősíti a hajat. Tablettaként vagy teaként is fogyaszthatjuk, melyek a növény leveléből készülnek.

Ginseng: száraz hajra ajánlott, melynek nedvességét pótolja, így a haj újra fényes és rugalmas lesz. Vérkeringést serkentő, és méregtelenítő hatása van. A hajszálakban gyorsítja a sejtosztódást. Alkalmazhatod hajöblögetőként, ginseng tartalmú samponok, balzsamok használatával. Belsőleg étrend kiegészítő és teaként érdemes fogyasztani. A növénynek a gyökerét használják fel.

Jojoba: olaja erősíti és fényessé teszi a hajat, megelőzi a haj kiszáradását. Enyhíti a fejbőr viszketését, és csökkenti a hajhullást. Alkalmazása: hajmosás előtt dörzsöljük be vele a fejbőrt, és oszlassuk el a haj hosszán is, majd 1-2 óra múlva alaposan mossuk le.

Kamilla: zsíros hajra ajánlott, ezen kívül a természetes szőke hajat enyhén világosítja, aranyló fényt ad neki. Puhítja a hajat. Virágát gyűjtjük, amelyből forrázatot készítünk, és hajöblögetőként használjuk.

Kókusz: kiváló hajkondicionáló, ápolja, és fényessé teszi a hajat. A haj növekedését is serkentheti. Alkalmazd minden hajmosás előtt pár órával: kend a hajadra, hagyd hatni pár órát, majd mosd le.

Levendula: hajöblögetőként alkalmazva hajunk selymes tapintású, és ragyogó lesz. Virágát szüreteljük még virágzás elején.

Nyírfa: leveléből készült forrázat hajhullás ellen használható. Vértisztító hatású. A fa kifejlett, ép leveleit gyűjtsük gyógyászati célra. A szárított nyírfalevél tartalmaz szaponint, cukrot, cseranyagokat és keserűanyagot.

Olíva: olaja kedvelt hajkondicionáló, a száraz hajat táplálja, fényessé teszi. Számos termékhez felhasználja a szépségipar. Alkalmazása: hajmosás előtt oszlass el a hajad hosszán egy kis olívaolajat, majd hagyd hatni minimum fél órát.

Ricinus: olaja hatékony hajnövesztő és kondicionáló. Alkalmazása: fejbőrbe masszírozzuk, és lehetőleg minél tovább hagyjuk hatni, majd alaposan lemossuk.

Rozmaring: stimulálja a fejbőrt, ezért serkenti a hajnövekedést. Erősíti, kondicionálja, és enyhén sötétítheti a hajat. A korpásodást is csökkenti. A növény leveleit, felső-virágos hajtását hasznosítják. Alkalmazása: forrázatként.

Zöld tea (teacserje): rendszeres fogyasztása segítheti a hajnövekedést, és erősebb lesz a hajunk. Ezt a hatását polifenol tartalmának köszönheti, amely antioxidáns hatást (sejtek megújulása) fejt ki a fejbőrben és a hajhagymákban is. Hajöblögetőként használva fényt ad a hajnak.

Zsálya: gyulladáscsökkentő hatású. A túlérzékeny vagy korpás haj kiváló ellenszere. Enyhén színezi a hajat. Levelét gyűjtjük, forrázatként alkalmazzuk.

Mivel a legtöbb növényt hajöblögetőként használjuk, forrázatot készítünk belőle a következőképpen: kb. 1 liter vízhez 4-5 evőkanálnyi szárított növényt adagolunk.
A teát áztatás közben mindig fedjük le, hogy ne párologjon el az illóolaj tartalma. Növénytől függően 3-20 percig is terjedhet az áztatás. Minél zsengébb a növényünk, annál kevesebb ideig tart a gyógyító anyagok kivonatolása.
Megvárjuk, amíg langyosra hűl a forrázat, és utána öblítjük át vele a hajunkat. Nem kell kiöblíteni, de akit zavar az erős gyógynövényes illat, az pár perc múlva leöblítheti.

A külső ápolás mellett pedig ne feledkezzünk meg hajunk belső táplálásáról sem, amelyről vitamindús étrenddel, és megfelelő folyadékbevitellel gondoskodhatunk.
(A cikket beküldte: Merin)



Szépítő élelmiszerek
A tél nem múlik el nyomtalanul,már ami az arcunk és testünk bőrét illeti.A hideg,fény- és vitaminszegény hónapokat követően a bőr-s nem csak az arcé -fáradt, sápadt, gyakran száraz, feszül, piros foltokban hámlik, húzodik, esetleg viszket. »

Mit tehetsz az elbűvölő tekintetért, a gyönyörű szempillákért...
Az arcunk talán legfontosabb, legjobban szembetűnő része, maga a szemünk. És ami minden nő álma: a gyönyörű, hosszan ívelt szempillák. A következőkben leírom, hogy mit tehetünk értük és mi a különbség a tincses, soros és a 3D műszempillák között. »




Minden jog fenntartva © 2024, www.egeszsegtipp.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) egeszsegtipp.hu | WebMinute Kft.