Segítség vastagbél-daganatos betegeknek

Hazánkban a vastag- és végbélrák, mint diagnózis, valamint a sok esetben ezt követő sebészeti beavatkozás után az úgynevezett sztóma viselése még tabunak számít, azt a betegek általában szégyenként élik meg. Magyarországon évente több ezer embernek fordul meg, ill. fel emiatt az élete.

A rákbetegség diagnózisa nem csak a betegnek, a családjának, hozzátartozóinak is sokkot jelenthet. Nem könnyű feldolgozni, ezt a még ma is sokszor halálos ítéletnek hangzó szót, pedig segítséget csak úgy adhatunk a betegnek, ha bízunk.

Sajnos még ma is nagyon keveset tudunk a rákbetegségről, főleg az olyan fajtáiról melyek valamiért kellemetlen témát jelentenek, mint például a vastag- és végbélrák, és valójában nem is akarunk róla többet tudni.

A legnagyobb segítség minden érintett számára az lehet, ha a legapróbb részletekig megpróbálják megismerni a betegséget, hogy mi fog történni az ellene való harc során, és mire lehet számítani a lépések során. Az az igazság, hogy amit ismerünk, attól nem félünk annyira. Az információk birtokában a hozzátartozók is több segítséget tudnak adni ha kell, hiszen nem állnak értetlenül, tehetetlenül a történések előtt, ami a betegnek is segíthet, hogy érezze, még mindig uralja testét, nem lett a ráké végleg.
Az újabb és újabb információk közös megbeszélése egy fajta hatalmat is jelenthet ebben a helyzetben, hiszen ha tudjuk mi a következő lépés, és mi az, ami azzal jár, nem ér majd meglepetés, és időben felkészülhetünk mindenre, ami a gyógyulás útján történhet.

Különleges helyzet ez, melyben nemcsak a beteget, hanem egy egész családot kell segíteni, hogy megértse és elfogadja ami történik, és mindannyiuk életét megváltoztatja.

Amiben alapítványunk segíthet:

A család és a hozzátartozók segítése, hogy elfogadják a betegséget, és teljes erővel segíthessék a gyógyulás folyamatát.

Táplálkozási tanácsadás a kezelések előtt, alatt és után, hogy a beteg a lehető legjobb fizikai állapotban csinálhassa végig a kezeléseket. Praktikák, melyekkel a kemo- és sugárterápia mellékhatásai csökkenthetők.

A műtét előtt álló betegek és a hozzátartozók felkészítése a sztómával való életre. A mindennapi élethez szükséges eszközök bemutatása, segítség a legmegfelelőbb kiválasztásában, hiszen ez is része az elfogadás folyamatának.

Táplálkozási és ápolási tanácsok a sztóma műtét után. Az olyan eszközök és lehetőségek bemutatása, melyek még könnyebbé tehetik a mindennapokat.
(A cikket beküldte: Van Holnap! Zsákos Alapítvány)



"Belső alkoholizáció"
Itt nem a megivott - kívülről bevitt - alkoholról van szó, hanem a helytelen étel kombináció következtében bennünk keletkezett alkoholról. Ami a keletkező méreganyagok miatt talán még mérgezőbb, ha ezt egyáltalán fokozni lehet, és erre kevesen gondolnak, nem figyelnek oda. »

Egyszer élünk. Hogyan küzdnünk a végsőkig?
Mint ugye azt mindenki tudja, csak egyszer élhet mindenki. De mi van akkor, mikor valaki nagybeteg? Hogyan küzdjünk az életünkért, mekkora élni akarás kell ehhez? Ez a történet bemutatja, hogy egy ember - minden rossz ellenére - mekkora áldozatot képes hozni, ha igazán szeret, ha igazán akar. »




Minden jog fenntartva © 2025, www.egeszsegtipp.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) egeszsegtipp.hu | WebMinute Kft.