Kategória: Egészségügyi problémák

Kötőhártya gyulladás

A kötőhártya gyulladás az egyik leggyakoribb szemet érintő betegség és nem csak a gyermekeket érinti, felnőtt korban is igen gyakori.
A kötőhártya a szemgolyót borító nyálkahártya, legfőbb szerepe, hogy megvédje szemünket a kiszáradástól, valamint a könnytermelésben is részt vesz. Gyulladása esetén a szem környéke megduzzad, váladék képződik, ami idegentestérzéssel, viszketéssel párosul.


Kötőhártya gyulladást vírusos, bakteriális fertőzés okozhat, illetve allergiás reakció kísérő tünete lehet.

A kötőhártya gyulladás leggyakoribb tünetei

- A szem kipirosodik
- Szúró érzés, viszketés
- Idegentest érzés
- Fokozott könnytermelődés, könnyezés
- Váladékozás, reggelre a szempillák összeragadhatnak

Ha a váladék vízszerű, akkor inkább vírusos, ha sűrűbb, sárgás, akkor bakteriális fertőzésről beszélhetünk. Az allergiás kötőhártya gyulladás többnyire mindkét szemre kiterjed, fő ünetei az erőteljes könnyezés, viszketés, amely az orra is kiterjedhet és tüsszögéssel is járhat.

A vírusos és bakteriális eredetű kötőhártya gyulladás fertőző

A megbetegedés ideje alatt ne menjünk közösségbe! Ne nyúljunk a szembe, ne dörgölgessük! A szappan mellett fertőtlenítő oldattal is mossunk kezet, gyakrabban a szokásosnál! Használjunk minden szemtörlésre újabb zsebkendőt és a két szemet ne töröljük ugyanazzal! Ne használjunk másokkal közös törölközőt! Naponta cseréljük a párnahuzatot!

A kötőhártya gyulladás kezelése

A népi gyógymód szerint kamillás lemosással segíthetjük a gyógyítást. Emellett alkalmazható meleg vizes borogatás, napi 3-4 alkalommal, 5 percig.

Orvosi kezelése a három fő típusának megfelelően történhet.
A bakteriális jellegű fertőzést antibiotikumos szemcseppel gyógyítják, a vírusos kötőhártya gyulladás nem kezelhető szemcseppel, a vírusos fertőzés elmúlásával a szemet érintő kellemetlen tünetek is elmúlnak. Az allergiás kötőhártya gyulladást különböző készítményekkel, antihisztamin-, szteorid tartalmú, gyulladáscsökkentő szemcseppekkel kezelik.

Javasolt minden esetben a gyermekorvost/háziorvost felkeresni, addig is érdemes a borogatásos kezelést megkezdeni. Nagyon kicsi gyermekeknél ügyeljünk rá, hogy a kamillára érzékenyek lehetnek!

Ui: A cikk megírása alatt épp a fenti tünetekkel küszködtem, az írást ez és a begyűjtött információhalom ihlette. :)



A hátfájás
Mai világunkban egyik leggyakoribb fájdalom. A cikkben a már kialakult hátfájdalomról, annak kezeléséről és arról, hogy milyen szakemberekhez fordulhatunk lesz szó. A hátfájdalmat okozhatja a hirtelen végzett fizikai munka, a nem megfelelő testtartás és az ebből... »

A táplálékkiegészítőkről
Ezen készítmények piaca ma már hatalmasra nőtte ki magát. Hogy ez megtörténhetett, annak köszönhető, hogy a mai kor embere felismerte, hogy szüksége van táplálékkiegészítőkre, vitaminokra ahhoz, hogy teljesebb, egészségesebb életet tudjon élni. Ebben a cikkben... »




Minden jog fenntartva © 2024, www.egeszsegtipp.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) egeszsegtipp.hu | WebMinute Kft.