Kategória: Amit felkenünk

Radírozni jó!

No, nem feltétlenül csak a ceruza nyomait a papírról, hanem arcunk karbantartása végett is ajánlott egy kis radírozás.
Mindannyian tudjuk, hogy arcunkat mindennap ápolni kell a naponta lerakódó piszoktól és szennyeződésektől.


No, és persze a reggeli sminket is el kell távolítani este. Hiszen a legfontosabb dolog, amit megtanultunk fiatalon az bizony az, hogy annál nagyobb merényletet el sem követhetünk az arcbőrünk ellen, hogy a sminket nem távolítjuk el éjjelre.

Nem szoktam óriási feneket keríteni az arctisztításnak, de mindennapi rutinom része egy alapvető higiéniai-koncepció betartása. Este lefekvés előtt arcot mosni szappanos vízzel, s miután a sminklemosóval eltávolítottam a napi megmaradt sminket, tonikkal áttisztítani. Végül éjszakai hidratáló krémmel fejezem be a műveletet. Ez az én kis rituálém mindennap. Nemrégiben azonban több helyről is hallottam, hogy az arcradírozás is fontos szerepet kell, hogy kapjon az arcbőr érdekében. Jó, jó hallottam már régebben is erről, csak annyira nem foglalkoztam vele. Most azonban elérkezett az idő, hogy kicsit jobban „képben” legyek.


Mi is az arcradírozás vagy más néven bőrradírozás? Milyen gyakran kell radírozni? Mi a funkciója?

Az arcradírozás vagy bőrradírozás fontos része az arcápolásnak, azonban nem szabad mindennap radírozni a bőrt! Bőven elég hetente vagy kéthetente egyszer rászánni az időt, otthon. Amennyiben kozmetikusra bízzuk magunkat, elég havonta radíroztatni. A bőrradírozás azért fontos, mert így tudjuk rendesen megtisztítani az arcbőrt az elhalt hámsejtektől. Mivel ez a művelet intenzívebben hat a bőrre, mint egy sima tonikos tisztítás, ezért elég ritkábban is elvégezni. Ha otthoni radírozást választjuk fontos, hogy tudjuk, milyen a bőrtípusunk és annak megfelelő alapanyagokból kell, a radírt elkészíteni. Ha készen szeretnénk vásárolni arcradírt az is jó megoldás, hiszen a drogériákban már rengeteg választékban megtalálhatók. Ami fontos, hogy a bőrradírozás nincs évszakhoz kötve, mindenkor ajánlott megtisztítani a bőrünket. Ilyen formán a bőrfelszín mindig ragyogó, friss és selymes lesz.

Azoknak az olvasóinknak, akik szívesen kipróbálnák az otthoni arcradírozást, mutatunk két remek és hatékony „receptet”. Akik pedig kedvet kaptak, de nem mernek kísérletezni, látogassanak el egy kozmetikushoz és bátran bízzák magukat szakemberre! Esetleg látogassanak el egy drogériába és szemezgessenek a választékból.

Arcradír frissítő kávéval

Hozzávalók:
- egy evőkanál méz
- egy teáskanál olívaolaj
- másfél evőkanál kávézacc
Használat: A hozzávalókat egy kis tálban elkeverjük, majd szépen felkenjük az arcra. Hagyjuk állni az arcunkon pár percig, majd lassan körkörös mozdulatokkal mossuk le. Ennyire egyszerű!

Zabpelyhes-mézes arcradír

Hozzávalók:
- egy tojássárgája
- két evőkanál méz
- három evőkanál zabpehely
Használat: A hozzávalókat keverjük össze egy kis tálkában, majd kenjük fel az arcunkra. Hagyjuk hatni húsz percig, majd lassan, finoman kezdjük, el ledörzsölni végül langyos vízzel öblítsük le az egészet. A hatás azonnal érezhető!
(A cikket beküldte: netbarátnő)



Halpedikűr
Egyre több országban hódít a népszerű halpedikűr, amikor is a vendégek lábát a halak „kezelik”. Angliában is nagyon közkedvelt a lábápolásnak ez az új, nem éppen hétköznapi formája, melyet nemrég bátorkodtam kipróbálni. Már több helyen is láttam,... »

Előzzük meg a vashiányt!
A vas szívós, jól alakítható, szürkésfehér színű fémes tulajdonságú kémiai elem. Vegyjele Fe, ami a latin ferrum szóból ered. Ipari fontosságú elem, érceiből redukálással különböző vasakat állítanak elő (nyersvasat, öntészeti célra öntöttvasat, az acélgyártás... »




Minden jog fenntartva © 2024, www.egeszsegtipp.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Kapcsolat: info (kukac) egeszsegtipp.hu | WebMinute Kft.